Haber

Manisa’nın en büyük kentsel dönüşümünde inşaatlar başlıyor

Şehzadeler Belediyesi Mart ayı Meclis Toplantısı Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik başkanlığında gerçekleştirildi. 13 gündem maddesinin görüşüldüğü toplantıda Lider Çelik, Kentsel Dönüşüm Projesi 1. Etap inşaatının kısa süre içinde başlayacağını söyledi.

Şehzadeler Belediyesi Mart ayı Meclis Toplantısı 13 gündem maddesinin görüşülmesiyle gerçekleştirildi. Şehzadelere saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan mecliste, Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik belediyenin çalışmaları hakkında meclis üyelerine bilgi verdi. Belediyenin projelerdeki son durumu paylaşan Başkan Çelik, birçok projede sona yaklaştıklarını anlattı.

Kentsel Dönüşümün ilk etabı yakında başlıyor

Başkan Çelik, “TOKİ’nin Sancaklıbozköy Mahallemizde yaptığı 400 sosyal konut projesinde konutların yapımı tamamlandı. TOKİ takvimine göre bu konutları hak sahiplerine teslim edeceğiz. Manisa’da Kocatepe, Gediz, Bayındırlık, İshak Çelebi ve Dilşikar Mahallelerinin yer aldığı, tarihinin en büyük kentsel dönüşüm projesinin 1. etabının ihalesini kazanan müteahhit firma araziyi devraldı.Şantiye ekibi çalışmalarını sürdürüyor. 1. Etapta 605 konut ve 54 dükkanın inşaatına yakında başlanacak.” dedi.

“Deprem bölgesi ile ilgili çalışmalarımızı sürdüreceğiz”

Belediyenin deprem bölgesinde yürüttüğü çalışmalarda son durum hakkında bilgi veren Başkan Çelik, “Bildiğiniz üzere Kahramanmaraş merkezli 11 ilimizi etkisi altına alan ve afet olarak nitelendiren depremlerle ülkemiz sarsıldı. asrın Şehzadeler Belediyesi olarak afetin ilk saatlerinden itibaren harekete geçtik ve yaraların sarılması için çalışmalarımıza ihtiyacımız var.İlçemizde olduğu gibi deprem bölgesinde de çalışmalarımıza devam ediyoruz.İş makinalarımız ve çalışan işçilerimiz. bölge çalışmalarını tamamlayarak dönüş yoluna devam etmektedir.Öte yandan Adıyaman aşevi hizmetimiz devam etmektedir.Son olarak Bayındırlık ve Fen İşleri’nden 2 mimar ve 2 mühendis arkadaşımız Çevre Bakanlığı’nın talebi üzerine ve Kentleşme, bölgeyi tahrip etti” diyenler, “Tanımlama çalışmalarına destek vermek üzere Adana ve Diyarbakır illerimize tahsis edilmişlerdir. Oradaki çalışmalara katılıyorlar. Bölgedeki çalışmalarımızı talep edildiği şekilde personelimiz ve araçlarımızla sürdüreceğiz.”

Başkan Çelik’in konuşmasının ardından gündem maddeleri görüşüldü. Belediyeye 11 adet yeni araç alınmasının kararlaştırıldığı toplantıda 13 gündem maddesi kararlaştırıldı. – MANİSA

haber-tatvan.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu