Haber

Bakan Fatih Dönmez depremzedeleri ziyaret etti

Depremin verdiği hasar onarılırken, ekipler de vatandaşlara her türlü imkanı sunmaya çalışıyor.

Son olarak Enerji ve Olağan Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, deprem felaketinden en çok etkilenen illerden biri olan Adıyaman’a geldi.

Kapılarını depremzedelere açan Türkiye Petrolleri Adıyaman Bölge Müdürlüğü’nün konteyner kentinde incelemelerde bulunan Bakan Dönmez, depremzedelerle de yakından ilgilendi.

“Allah halimizden razı olsun, çok yardım geliyor”

Bakan Dönmez ile depremzedeler görüşmesi, “Evlerimizde hasar var ve girilmesi mümkün değil. Allah devletimizin ve milletimizin yardımcısı olsun. Bazı yardımlar gelmiyor, bu gelmediğini söylüyor ama pek çok yardım geliyor. Tanrıya şükür”söz konusu.

Adıyaman’ın eskisinden daha güzel olacağını ve 1 yıl içinde kalıcı konutlarına kavuşacağını söyleyen Bakan Dönmez, başsağlığı dileyerek, depremzedelerin bir ihtiyacı olup olmadığını sordu.

“Hızır gibisin, Hızır gibi yetiştirildin”

Çocuklara oyuncak dağıtan Bakan Dönmez’le sohbet eden depremzede, “Hızır gibisin, Hızır gibi yetiştirildin”derken başka bir bayan, “Hayatta kaldığımız için minnettarız. Ailemde hayatını kaybedenler var. Allah bugünü kimseye göstermesin. Allah devletimizi korusun. Buraya sığındık. Bize kapılarını açtılar. Bize bakıyorlar. 3 öğün sıcak yemek veriyorlar. Bu yerin sahibi kimden Allah razı olsun.Bakan Dönmez deyince, “Buranın sahibi sensin”o cevapladı.

Bakan Dönmez, depremzedelere dileklerinin olup olmadığını sordu, “Allah onu hayatımızdan çıkarsın ve Cumhurbaşkanımıza versin. Allah seni bizden ayırmasın”sözleri yaptı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu