Haber

Ukrayna Parlamentosu Başkanı Stefanchuk, Fransa Senatosuna hitap ediyor

Ukrayna Meclis Başkanı Ruslan Stefanchuk, Ukrayna’nın Avrupa’yı ve medeni dünyayı koruyan bir “kalkan” haline geldiğini söyledi.

Fransa ziyareti kapsamında ülke Senatosu’nda konuşan Stefançuk, Ukrayna-Rusya savaşı için “Ukrayna, Avrupa’yı ve tüm medeni dünyayı koruyan kalkan haline geldi” dedi. sözünü kullandı.

Stefanchuk, “Saldırganlığından vazgeçmeden ve Ukrayna’yı terk etmeden Rusya’nın G7, G20 ülkeleri ve 2024 Olimpiyatları yanında yeri yok.” dedi. dedi.

Fransa’nın Ukrayna’ya yönelik silah üssünü hatırlatan Stefanchuk, “Ukrayna’nın ihtiyacı olan tanklara yakında kavuşacağız. Fransa’nın Ukrayna’ya modern uçağını vereceğini canı gönülden temenni ediyoruz.” dedim.

Stefanchuk, Avrupa Birliği (AB) ve NATO’yu Ukrayna’yı bir an önce üye olarak kabul etmeye davet etti.

Fransa Senato Lideri Gerard Larcher de Stefanchuk’a hitaben yaptığı konuşmada, “Sizin davanız bizim davamız oldu çünkü Rusya Ukrayna’da başarılı olursa AB’nin barış içinde olmayacağını biliyoruz.” terimini kullandı.

Fransa’nın Ukrayna’ya askeri teçhizat takviyesi yaptığını hatırlatan Larcher, Fransa ve AB’nin Rusya’ya karşı savaş halinde olmadığını da vurguladı.

Larcher, 7 Şubat’ta Fransa Senatosu’nda Ukrayna temelinde bir kararın görüşüleceğini belirterek, Ukrayna’nın tüm topraklar üzerindeki egemenliğinin müzakere edilemeyeceğini belirtti.

ortakoyajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu