Haber

Kerim Rota: Merkez Bankası’na ‘dolar sat’ talimatı verildi

Gelecek Partisi Ekonomi Politikaları Lideri Kerim Rota, Merkez Bankası genel başkan yardımcısının bankalara “sözlü” talimatla bugün ve yarın döviz satmamalarını söylediğini savundu.

Firmaların bugün hiçbir koşulda döviz alamadıklarını kaydeden Rota, “Bu nedenle bugün ve yarın ithalat ödemesi olan firmalar bu ödemeleri yapamaz hale geliyor. Ülkemizi bu kadar rezil bir duruma sokanların sorumluluğu belgelenmelidir. .”

Rota, Twitter paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

“TCMB Genel Müdür Yardımcısı’nın ‘sözlü’ talimatıyla Perşembe ve Cuma günleri bankalara KKM iadeleri ve bireysel müşteriler dışında kimseye döviz satılmaması söylendi. Bugün şirketler hiçbir şekilde döviz satın alamıyor. ithalat ödemeleri bugün ve yarın bu ödemeleri yapamaz hale geliyor.Ülkemizi bu kadar itibarsız bir duruma sokanların sorumluluğu mutlaka belgelenmelidir.Ekonomi yönetimi ve bürokratlar artık ödemeler krizini ertelemek için bir günlük yasaklara bel bağlıyorlar. seçim sonrasına kadar yanlış politikalar nedeniyle ortaya çıkan .

Tek amaçları seçime kadar iktidar partisini desteklemektir. Bu nedenle enflasyonun vatandaşı ezmesi, rezervlerimizin erimesi, gelir ve servet dağılımının kötüleşmesi onlar için önemli değil. İktidar partisinin 15 Mayıs sabahı seçimi kaybedince kurların nereye gideceğini, ödeme istikrarının nasıl sağlanacağını umursamaması olası. Bağlılıkları ve uygulamaları ülkemiz yerine bir siyasi partiye olan bürokratlardan, yaptıklarının hesabını hukuk içinde vereceğiz.” (HABER MERKEZİ)

tavas-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu