Ekonomi

Kennedy Jr. CBDC’ler hakkında uyardı: “Hükümet Bitcoin’i yasaklayabilir”

2024 Amerika Birleşik Devletleri Başkanlık seçimleri için aday Robert F Kennedy Jr., BeslediYeni Fednow sisteminin ve merkez bankası dijital para birimlerinin mali köleliğe ve siyasi zorbalığa yol açabilecek potansiyel riskleri konusunda uyarıda bulunan tweet’ler paylaştı.

Başkan adayı Kennedy Jr. “Hazinenin 90 yıl önce altınla yaptığı gibi, bunun Bitcoin’i yasaklamanın ve ele geçirmenin ilk adımı olduğu şeklindeki bariz tehlike karşısında gafil avlanmamalıyız.”söz konusu.

Fed’in Temmuz ayında CBDC’yi tanıtacağını açıklamasının ardından Kennedy Jr. uyarılarda bulundu.

Eski ABD Başkanı John F. Kennedy’nin yeğeni ve ABD Senatörü Robert F. Kennedy’nin oğlu avukat Robert F. Kennedy Jr., Çarşamba günü attığı bir tweet’te Fed’in Fednow sistemini ve merkez bankası dijital para birimlerini eleştirdi. .

“Fed az önce ‘Fednow’ Merkez Bankası Dijital Para Birimi’ni (CBDC) Temmuz ayında piyasaya süreceğini duyurdu.”diyen Kennedy Jr. şöyle devam etti:

Fednow, Fed’in anlık ödemeler için gerçek zamanlı brüt ödeme (RTGS) sistemidir. Ancak, Fed’in CBDC gelişimi Fednow’dan farklı. Fed Lideri Jerome PowellGeçen ay, merkez bankasının CBDC çalışmasının hala testin ilk aşamalarında olduğunu söyledi.

Hükümetin Bitcoin’i yasaklamak için ilk adımı attığı iddiası

Kennedy, “Fed başlangıçta CBDC’sini bankalar arası işlemlerle sınırlayacak.”uyardı:

Şubat ayında CBDC Gözetleme Karşıtı Yasasını kabul eden ABD Temsilcisi tom emmer Amerika Birleşik Devletleri de dahil olmak üzere çok sayıda ileri gelen, federal hükümetin bir CBDC başlatmasına karşı uyarıda bulundu. ABD Senatörü T. Ed CruzSon zamanlarda Fed’in doğrudan tüketiciye yönelik bir CBDC geliştirmesi ve Florida Valisi Ron DesantisMart ayında CBDC’lerin ana durumunda para birimi olarak kullanılmasını yasaklayan bir teklif sundu.

Bu makale ilk olarak Paranfil’de yayınlandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu