Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan 1 Mayıs mesajı: ‘Yıllardır istismar malzemesi olarak kullanılan 1 Mayıs’ı sizlere bayram ilan ettik’

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü münasebetiyle, “Yıllardır sömürülen 1 Mayıs’ı sizler için bayram ilan ettik, gerçek bir emekçi bayramı yaptık. Çok önemli adımlar attık. örgütlenme, sendikal haklar, ücretler ve işçi sağlığı ve güvenliği açısından 2002 Türkiye’de 184 lira olan 126 dolar olan asgari fiyatı bugün 8 bin 500 liraya yani 437 dolara çıkardık. ücret ve diğer ücretlilerin geliri taban fiyata eşittir. Bunu birlikte aştık. Türk Yüzyılını yeniden sizinle birlikte inşa edeceğiz inşallah. 14 Mayıs’ta siz emekçi kardeşlerimin vereceği takviyeye güveniyorum.”

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Erdoğan’ın sosyal medya hesabından paylaştığı mesaj şöyle:

“Ben kaptanlık yaparak geçimini sağlayan gazi bir babanın oğluyum. Ben senin gençliğinde İETT’de işçi olarak çalışıp ter döken kardeşinim. Emeğin, alın terinin ve sıcacık bir sofrayı paylaşmanın zevkini çok iyi bilirim. Arkadaşlarla Ekmeği Hiç Unutmadık.Hep Hakkınızı Teslim Etmeye Çalıştık.

Yıllardır istismar aracı olarak kullanılan 1 Mayıs’ı sizler için bayram ilan ettik, gerçek bir emek günü haline getirdik. Örgütlenme, sendikal hak ve ücretlerle birlikte işçi sağlığı ve güvenliği konusunda da çok önemli adımlar attık. 2002’de 184 lira olan 126 dolar olan taban fiyatı bugün 8 bin 500 liraya, yani 437 dolara çıkardık. Asgari fiyat ile asgari fiyata eşit olan diğer ücretlilerin gelirlerini hariç tuttuk. Ne yaptıysak beraber yaptık, beraber başardık, sırt sırta vererek zorlukları beraber aştık. İnşallah Türk Yüzyılını yeniden sizlerle birlikte inşa edeceğiz. 14 Mayıs’ta siz emekçi kardeşlerimin desteğine güveniyorum. 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Bayramınızı en içten dileklerimle kutluyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu